Higiena nawet po koronawirusie - płyny do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe

Obecnie maseczki antybakteryjne wymagane prawnie są w przestrzeniach publicznych w zamkniętych pomieszczeniach. W takich miejscach drugą kwestią jest obecność płynów do dezynfekcji. Jeśli za kilka lat same maseczki na twarz przestaną być koniecznością, to żel antybakteryjny powinien stać się naszym stałym towarzyszem. Wystarczy wyobrazić sobie, że wraz wprowadzeniem dozowników do płynu do dezynfekcji w stołówkach pracowniczych, zachorowalność na choroby żołądkowe i wirusy pokarmowe uległa redukcji o nawet połowę. Wszystko ze względu na wyższy standard higieny. Dopasować takie rozwiązania można praktycznie do każdej branży. Warto jednak także do indywidualnych preferencji. Obecność buteleczki z płynem do dezynfekcji będzie zawsze mile widziana w podróży, kiedy mamy ograniczony dostęp do bieżącej wody i mydła. Przed jedzeniem natomiast zawsze warto umyć ręce. Bez względu na to, gdzie ten posiłek spożywamy.

Maseczki jednorazowe w trakcie najbliższych kilku miesięcy

Jeśli dbaliśmy o nasze zdrowie przez ostatni rok, to na sam koniec nie stosujemy półśrodków. Nośmy nadal maseczki chirurgiczne tam gdzie to konieczne. Nie wykorzystujemy materiałowych, które, jak wiadomo, przepuszczają poszczególne drobinki. Często osoby prywatne korzystały z maseczek materiałowych, a te prawie przed niczym nie chronią. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kilka kompletów rękawiczek jednorazowych, jeśli zamierzamy pracować np. w handlu. Po co dotykać dłońmi towarów, a także powierzchni? Lepiej jest wyposażyć się w takie rozwiązanie i przez kilka miesięcy, aż wskaźnik zachorowań ostatecznie obniżyć się, zachować nieco więcej ostrożności. Nawet jeśli jesteśmy zaszczepieni, to nie znaczy, że się nie zarazimy. Konieczne nadal jest kupowanie maseczek na twarz, a także żeli antybakteryjnych. Czy konieczne jest natomiast zaopatrzenie się w kombinezony ochronne? Nie. Chyba, że wymaga tego nasza branża. Dla przykładu odzież ochronna zawsze sprawdza się przy malowaniu samochodów, a także rozpylaniu chemikaliów.

Odzież ochronna i kombinezony w praktyce

Kombinezony ochronne kojarzą się z epidemiologią i reżimem sanitarnym. Wszystko zależy jednak od klasy i konkretnych parametrów odzieży ochronnej. Podstawowe wyposażenie służb medycznych jest zdecydowanie bardziej rozbudowane w dobie koronawirusa. Najdrobniejsze szczegóły są istotne, a odpowiedni kombinezon ochronny wykluczy styczność z poszczególnymi drobinkami z powietrza. Jednak do pracy w innych branżach wystarczy prostszy i najtańszy produkt z kategorii odzież ochronna. Kombinezon ochronny może gwarantować nawet 100% bezpieczeństwo ciała, nóg, rąk i głowy.  Dostępne w sprzedaży są odmiany odzieży ochronnej przeznaczone do pracy przy chemikaliach, z malowaniem samochodów lub przy malowaniu pomieszczeń i budynków.  Należą wtedy do tzw. kategorii 1, która chroni przed minimalnymi zagrożeniami. Kombinezony ochronne medyczne z kolei posiadają kategorię 3 i dodatkowo odpowiednie certyfikaty.