Najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega realizacja zamówienia?

Proces rozpoczyna się zaraz po wybraniu produktu, wariantu, a następnie dokonaniu zakupu poprzez koszyk. Terminy dostaw uzależnione są od wybranego standardu, opcji dodatkowych, aktualnej dostępności na magazynie oraz wybranego kuriera. Każdy klient ma prawo do reklamacji w razie niezgodności towaru z umową, uszkodzeń oraz szczegółów wynikających z dostawy. Zamówienie wykonywane jest zaraz po uiszczeniu zapłaty przez klienta, w ciągu kilku godzin roboczych.

Jakie są koszty dostawy?

Zamówienia realizowane są w przypadku zamówień indywidualnych za pośrednictwem firm kurierskich. O wysyłce decydują nie tylko gabaryty i waga zamówionego produktu, ale także jego wrażliwość na uszkodzenia. Przesyłka definiowana jest wedle tych parametrów jako paczka, bądź może być zapakowana na palecie – co zmienia koszty ze względu na sposób dostawy. Bezpieczniejszym wariantem jest zawsze przesyłka paletowa. W przypadku większych zamówień dostawy realizujemy samochodami dostawczymi.

Jaki jest termin realizacji?

Przed zakupem należy sprawdzić dokładnie dostępność produktu. Każdy opis zawiera informację o stanie magazynowym. Wysyłka realizowana jest w 24h – czas liczony jest w dniach roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia danego produktu. Zamówienia opłacone z góry są wysyłane szybciej niż w przypadku standardowego przelewu na konto. Rejestrujemy je z chwilą zaksięgowania płatności na koncie. Zamówienia płatne przy odbiorze wysyłane są natomiast następnego dnia roboczego.

Kurierzy i sposoby dostarczania

Większość wysyłek poza paletami realizowana jest za pośrednictwem firm kurierskich. Pozwala to na o wiele większą efektywność, a także szybszą dystrybucję towaru. Wszystkie większe gabarytowo zamówienia wysyłane są wyłącznie na paletach. Jeśli ważą mniej niż 30 kg, możliwy jest transport za pośrednictwem kuriera. Przesyłki paletowe są dostarczane pod wskazany adres. Przewoźnik jednak, ze względów bezpieczeństwa, pozostawia je w wyznaczonym miejscu, jedynie znosząc z samochodu. Nie są one wnoszone do wnętrz budynków lub na ich piętra.

Koszty kuriera i wysyłki

Koszt wysyłki na standardowej palecie o wymiarach 120x80 cm to 148,00 zł przy płatności przelewem; 168,00 zł przy płatności pobraniowej, ze względu na koszt usługi. Przedmioty małe wysyłane są w paczkach kurierskich, odpowiednio: 14,00 zł przy płatności przelewem i 24,00 zł przy płatności pobraniowej. Każda podana cena to kwota brutto.

Reklamacje oraz zwroty

Nieprzewidziane uszkodzenia są najczęściej odnotowywane w transporcie. Z naszej strony zajmujemy się dostarczaniem wysokiej klasy artykułów BHP, które są sprawdzane szczegółowo zaraz po dostarczeniu do naszych placówek. Jeśli jednak produkt jest niezgodny z umową, każdy klient ma prawo do reklamacji.

W celu złożenia reklamacji wystarczy kontakt mailowy. Po otrzymaniu dostawy niezwłocznie, w terminie nieprzekraczającym 7 dni, konieczne jest zgłoszenie nam problemów z towarem. Prosimy o przesłanie mailem zdjęć dokumentujących uszkodzenie lub wady towaru w celu usprawnienia i skrócenia procedury. Warto zachować oryginalne opakowania towaru, gdyż umożliwi ono bezpieczny zwrot i ewentualną wymianę. Krótszy będzie w ten sposób także czas ponownej wysyłki i rozpatrzenia.

Do usterki może dojść na przestrzeni 2 lat od daty zakupu. Przeprowadzimy wówczas przez proces reklamacyjny bardzo podobny do opisanego przed chwilą. W takim wypadku również prosimy o kontakt drogą mailową.

Przeceny i rabaty

Oferowane przez nas ceny są efektem naszych kontaktów branżowych oraz współpracy z producentami. Zawsze dbamy, aby były możliwie jak najkorzystniejsze. Przy większych zamówieniach możliwe jest uzyskanie rabatów; także zniżek przy okazji zakupów hurtowych. W tym celu zapraszamy do kontaktu mailowego. Wystarczy zgłosić nam chęć podjęcia dłuższej umowy.

Jakie wybrać środki ochrony?

Zależne jest to przede wszystkim od przeznaczenia. Warto przemyśleć dokładnie, do czego będą one wykorzystywane. W przypadku zabiegów kosmetycznych wystarczą same rękawiczki. Gotowanie wymaga często rękawic oraz czepka na włosy. Z reguły bardziej specjalistycznego odzienia ochronnego wymagają placówki medyczne, sale operacyjne oraz szerokie spektrum gabinetów prywatnych. Ponadto bardzo przydatne okazują się także żele antybakteryjne oraz płyny do dezynfekcji, które pozwalają zachować czystość oraz higienę w miejscu pracy. Wbrew pozorom wiemy dobrze, jak istotne jest to w praktyce.

Z jakich materiałów wykonane są maseczki, rękawiczki?

W przypadku maseczek jest to zależne od producenta, a także czy mamy do czynienia z wariantem jednorazowym, wielorazowym czy też wyposażonym np. w dodatkowy filtr. Z reguły jest to materiał polipropylenowy. Rękawiczki dostępne są w czterech rodzajach: lateksowym, nitrylowym, winylowym i foliowym. Każdy materiał jest przeznaczony do innego typu czynności, a komfort korzystania z indywidualnych predyspozycji takich jak np. alergie.

Dlaczego warto zakupić dozowniki?

Ze względu na funkcjonalność oraz podstawową higienę. Automatyczny dozownik żelu dezynfekcyjnego lub mydła sprawdza się w miejscach, w których istotne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny. Ponadto ułatwia zachowanie czystości. Produkty w naszej ofercie wykonane są najczęściej z trwałego i odpornego na uderzenia plastiku typu ABS. Każdy da się uzupełnić żelem dezynfekującym lub mydłem. Zakup takiego rozwiązania jest wygodny dla użytkownika, dlatego o wiele częściej będzie z niego korzystał niż np. z wersji manualnej w buteleczce. Nie trzeba sięgać, schylać się itp. Samo urządzenie umożliwia też kontakt bezdotykowy, co przyczynia się do polepszenia higieny.

Które rękawiczki wybrać (lateksowe, nitrylowe, winylowe)?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Warto zaznaczyć, że niektóre z nich nie mogą być stosowane w konkretnych branżach. Przykładowo, lateks nie może mieć kontaktu z czynnikami chemicznymi, które nie są oparte na wodzie; nitryl nie posiada takiego ograniczenia. Ponadto niektóre materiały są alergiczne dla skóry i pewne osoby mogą mieć problem z ich noszeniem. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dokonujemy zakupu wersji z pudrem w środku czy bez, a także z czego jest on wykonany. Wszystkie te czynniki decydują o ostatecznym komforcie użytkowania.