-
Higiena w trakcie dnia pracy, zakupów czy po prostu w podróży nigdy nie należała do najprostszych. W tym aspekcie często ograniczony pozostaje dostęp do bieżącej wody bądź mydła, które stanowią podstawę zachowania czystości przed jedzeniem czy po prostu dotykaniem twarzy. Tutaj bardzo przydatne bywają podstawowe akcesoria BHP. W szczególności przed podróżą warto jest zaopatrzyć się chociażby żel antybakteryjny. Pozwala on zastąpić na krótką metę wodę i mydło, jednak trzeba pamiętać, że przeznaczony jest on do usuwania drobnoustrojów, a nie mycia zabrudzeń. Jakie artykuły sprawdzą się w drodze, a jakie w firmie? Dowiedz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Obecna sytuacja na rynku sprzyja rozwojowi akcesoriów BHP. Zakupić można dozowniki do płynu do dezynfekcji, a także szerokie spektrum elementów odzienia ochronnego. Co jednak jest bardziej istotne? W praktyce warto zadbać o każdy aspekt bezpieczeństwa z perspektywy zarówno maseczek jednorazowych, jak i podstawowych żeli antybakteryjnych, które zapewniają w ten sposób kompleksową ochronę. Obecnie możemy zakupić praktycznie dowolne odzienie ochronne. Który element jest jednak najważniejszy? Dowiedz się właśnie tutaj!
Czytaj więcej » -
Bezpieczeństwo w trakcie pracy jest jedną z najważniejszych kwestii. W czasie wykonywania obowiązków zawsze może dojść do niebezpiecznych sytuacji, z kolei odzienie ochronne pozwala ograniczyć niepotrzebne problemy BHP. Często zadbanie o podstawy potrafi ograniczyć niepotrzebne wypadki. Ponadto nie są to zbyt duże wydatki, a pozwalają one praktycznie w 100% ograniczyć problemy. Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż zrekompensować skutki. Jakie kombinezony ochronne sprawdzają się w praktyce? Które odzienie ochronne i fartuchy medyczne będą przydatne? Dowiedz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Ochrona zdrowia i higiena to z jednej strony prawo pracownika, a z drugiej strony obowiązek pracodawcy. W czasie wykonywania obowiązków bezpieczeństwo jest bez wątpienia podstawą. Dodatkowo pracodawca musi zapewnić je również wszystkim osobom przebywającym na terenie zakładu. Czy dozowniki do płynu do dezynfekcji są konieczne w czasie pandemii? Jakie artykuły BHP stanowią absolutną podstawę? Dowiedz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Czy wiesz, w jaki sposób wykorzystać je zarówno w domu, jak i innej placówce? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sama obecność dozownika do płynu do dezynfekcji sprawia, że więcej osób z niego korzysta. Wynika to z tego, że zabiera to mniej czasu niż podniesienie np. butelki z aplikatorem i spryskanie rąk. W tym wypadku po prostu podchodzisz wstawiasz rękę pod strumieni… i gotowe! Nawet jeśli ktoś ma przy sobie żel antybakteryjny, to i tak przy okazji z pewnością skorzysta z dozownika do płynu do dezynfekcji. Gdzie sprawdzają się takie urządzenia? Jakie akcesoria BHP warto zakupić w przestrzeni pracowniczej lub publicznej? Dowiedz się właśnie tutaj!
Czytaj więcej » -
Obecnie w Polsce nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek na twarz w miejscach publicznych o charakterze zamkniętym. Oznacza to, że wchodząc do sklepu, powinieneś mieć zasłonięte usta i nos. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie rosnącej liczby dobowych zachorowań na Covid-19. Bezpieczeństwo jest nadal najważniejsze i powinniśmy mieć na uwadze, że maseczki antybakteryjne to tylko absolutne minimum. Warto jednak nieco bardziej zadbać o zdrowie i higienę, a przez to kupić parę rękawiczek jednorazowych i wyposażyć się w odpowiedni płyn do dezynfekcji. Dodatkowo w torebce lub plecaku zawsze przyda się żel antybakteryjny zaraz obok zapasowej maseczki jednorazowej. Wprowadzenie nadprogramowych środków higieny nie jest obowiązkowe lecz rozsądek podpowiada, że warto się w nie zaopatrzyć. Jakie konkretnie artykuły BHP mogą Ci się przydać? Co oprócz płynu do dezynfekcji sprawdzi się zarówno w domu, jak i firmie? Sprawdź właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Najpierw zastanów się nad tym – dlaczego miałyby przestać? Obecnie wydaje się, że zagrożenie ze strony koronawirusa staje się coraz mniej istotne. Prawdą jest jednak, że za kilka miesięcy znowu może przyjść kolejna fala zakażeń, a wtedy ponownie wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek na twarz w miejscach publicznych. Ponadto nadal jest on zauważalny, jeśli tylko wejdziemy do sklepu bądź np. kina. Kto nie każe wtedy Ci założyć maseczki antybakteryjnej? Inna sprawa ma się z kombinezonami ochronnymi. Stanowią oną podstawową formę ochrony, ale tylko jeśli pracujesz w służbach medycznych bądź miejscach, w których takie zabezpieczenia bywają potrzebne. Dlaczego nawet teraz i po pandemii rękawiczki jednorazowe lub maseczki na twarz powinny zostać nam w nawyku? Z jakiego powodu płyny do dezynfekcji nadal będą mile widziane w torebce lub plecaku? Dowiedz się w tym właśnie artykule!
Czytaj więcej » -
Wydaje się, że obecnie pandemia znajduje się w odwrocie. Być może jednak w praktyce artykuły BHP, jak płyny do dezynfekcji, powinny zostać z nami na zdecydowanie dłużej. Dlaczego? Z tego względu, że nawet kiedy minie zagrożenie ze strony koronawirusa, to żele antybakteryjne i nie tylko pozwalają ograniczyć ryzyko zarażenia się i roznoszenia szerokiego spektrum chorób. Idealnym przykładem będzie przywołanie stołówki w domu wypoczynkowym. Wprowadzenie w nich na wejściu dozowników do płynu do dezynfekcji ograniczyło o prawie 50% rozwój wirusów układu pokarmowego. Dokładne mycie rąk wydaje się proste, jednak wiele osób nie wie, jak zrobić to dobrze. Z tego względu zakup prostego płynu do dezynfekcji może wiele rzeczy zmienić i wpłynąć niezwykle pozytywnie na komfort życia każdego z nas. Jakie artykuły BHP przydadzą się zarówno w domu, podróży, jak i miejscu pracy? Sprawdź właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Czepki jednorazowe najczęściej kojarzą się nam bezpośrednio z kombinezonami ochronnymi. W praktyce jednak stanowią także częste wyposażenie w przypadku pracowników gastronomii, a nawet zakładów chemicznych. Stanowią konieczny element wyposażenia w wielu branżach. Używane artykuły BHP w kosmetyce, a także w obiektach spożywczych są identyczne tak jak m.in. w szpitalach, w których obowiązują ogromne restrykcje. Czasami nie będzie potrzebny kombinezon ochronny, a prosta maseczka na twarz, rękawiczki lateksowe i prosty czepek jednorazowy. Dlaczego? Głównie ze względu na odpowiednie zabezpieczenie w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Ochrona w takim aspekcie dotyczy nie tylko osoby ubranej w taki element ubioru, ale także wszystkich, którzy następnie będą korzystali z produktu lub jedzenia przygotowywanych w danym miejscu. Jaki czepek jednorazowy wybrać? Które elementy odzienia ochronnego będą z nim współgrać? Dowiedz się w niniejszym artykule!
Czytaj więcej » -
Odpowiedź wydawałaby się bardzo prosta. Wystarczy kilka płynów do dezynfekcji, maseczki na twarz dla pracowników, a także kilka rękawiczek na zmianę. Jednak taki zestaw nie jest w żaden sposób wystarczający, aby zachować 100% higienę w czasie pracy, a także w ramach środowiska pracowniczego. Tutaj konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka dodatkowych akcesoriów BHP, które mimowolnie zachęcą zatrudnionych do częstszego korzystania ze wszelkiego rodzaju żeli antybakteryjnych oraz np. odzieży ochronnej. Dlaczego warto zakupić dozowniki do płynu dezynfekującego? Czy konieczne jest inwestowanie w gaziki do dezynfekcji? Dowiesz się tego właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Higiena i czystość to absolutna podstawa, co uzmysłowiła nam dopiero pandemia. Żele antybakteryjne, a także płyny do dezynfekcji powinny nam nadal towarzyszyć codziennie, gdy wszystko się ustabilizuje. Wystarczy dla przykładu wskazać, że częsta dezynfekcja rąk powoduje ograniczenie prawie w 70% występowanie chorób układu pokarmowego, których przyczyną najczęściej są drobnoustroje i wirusy na dłoniach. Te natomiast przedostają się do wnętrza ciała człowieka przez usta, nos i nabłonek wokół oczu. Dodatkowo w większości zakładów pracy standardem obecnie są maseczki na twarz, które w przypadku wielu zawodów były zalecane, a teraz stały się obowiązkowe. Przykładów natomiast jest zdecydowanie więcej. W jaki sposób artykuły BHP stosować jeszcze dzisiaj i w przyszłości? Które będą dla nas niezbędne nawet na co dzień po ustaniu pandemii? Dowiesz się tego właśnie w naszym artykule!
Czytaj więcej » -
Kosmetologia wymaga zastosowania nie tylko rękawiczek lateksowych, maseczek na twarz, ale często także czepków jednorazowych. Niestety często ciężko jest samodzielnie dopasować odpowiedni typ czepków ochronnych do własnych potrzeb. Wynika to z rzadszej częstotliwości stosowania. W jaki sposób podjąć decyzje, które kupić czepki jednorazowe? Czym różnią się między sobą? Dowiedz się więcej właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Pandemia wprowadziła do codzienności wielu ludzi bardzo ciekawy aspekt, który jak dotąd można by uznać za nieco zaniedbany. Higienę bowiem postrzegano w sposób niedosłowny, a często pomijano np. w podróży, w czasie pracy lub przed spożywaniem posiłku. Aktualnie jednak nawyk dezynfekcji rąk przed dotykaniem twarzy to regularnie praktykowana czynność. Artykuły BHP stanowią bardzo ważny aspekt życia codziennego nawet poza obecnym stanem wywołanym COVID-19. Dlatego istotne jest, aby zawsze dbać o czystość i bezpieczeństwo nawet kiedy koronawirus przestanie w 100% stanowić takie zagrożenie jak teraz. W jaki sposób wybierać środki higieny osobistej? Które artykuły BHP wybierać? Czy maseczki jednorazowe przydadzą się nam jeszcze w przyszłości? Dowiesz się tego właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
COVID-19 szerzy zaniepokojenie wśród zdezorientowanych pacjentów, a także osób postronnych, które mogą mieć styczność z innymi zakażonymi m.in. w pracy. Dotyczy to pracowników sklepów, aptek, stacji benzynowych, a także wielu innych. Czy żele antybakteryjne są skuteczne? Czy nadal warto zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
W ostatnim czasie kwestie związane z BHP oraz z higieną są niezwykle istotne. Zresztą nie bez powodu, gdyż zależy od tego zdrowie przede wszystkim nasze i naszych bliskich. Odzież ochronna jest jedną z podstawowych form zabezpieczenia przed zarażeniem się koronawirusem. Dotyczy to przede wszystkim miejsc pracy, jak również przestrzeni publicznych. Jest to jednak dość szeroko zakreślony zbiór produktów, dlatego właśnie w tym artykule dowiesz się, co i gdzie przyda się Ci najbardziej!
Czytaj więcej » -
Obecnie mimo coraz częstszych szczepień na COVID-19, płyny do dezynfekcji nadal są konieczne w użytku powszechnym. Dlaczego? Głównie z tego względu, że nawet mimo obniżenia wzrostu zakażeń, obecnie żele antybakteryjne pozwalają uniknąć choroby, gdyż wirusem zarazić się aktualne nadal można, gdyż pandemia nadal jest problemem. Szczepionka ogranicza bowiem komplikacje wynikające z COVID-19, ale nie wyklucza zakażenia się, które minimalizuje płyn do dezynfekcji, higiena osobista bądź wykorzystywanie żele antybakteryjne i dozowniki do płynu dezynfekcyjnego w praktyce. W jaki sposób zabezpieczyć się w przypadku koronawirusa? Jak chronić się przed byciem chorym? Dowiesz się tego właśnie w tym artykule! Sprawdź!
Czytaj więcej » -
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż uzależniona jest przede wszystkim od roli jaką pełnisz w życiu wyżej wymienionych podmiotów. Jako pracodawca obecnie z pewnością zostałeś zobowiązany do spełniania wielu norm prawnych takich jak postawienie akcesoriów BHP pokroju dozownika bądź zapewnienia dostępu do płynów do dezynfekcji, a także maseczek jednorazowych i rękawiczek na terenie Twojej firmy. Wszystko to natomiast dla pracowników. Jeśli jesteś z kolei osobą prywatną, to nie zawsze możesz wiedzieć, co konkretnie jest podstawowym narzędziem do walki z pandemią w Twoim domu. W tym artykule dowiesz się, co warto jeszcze, oprócz sprzętu obowiązkowego, zakupić do firmy, a także co przyda się w obrębie Twojego domu!
Czytaj więcej » -
W obecnym czasie absolutną podstawą jest bezpieczeństwo. Dotyczy to przede wszystkim reżimu sanitarnego, który wynika z zagrożenia koronawirusem. Warto więc zaopatrzyć się w szerokie spektrum różnego rodz
Czytaj więcej » -
Obecnie można mieć dość ambiwalentny stosunek do kwestii związanych obowiązkiem ich noszenia. Dlaczego? O ile artykuły BHP są utożsamiane z bezpieczeństwem i koniecznością, to z kolei do maseczek antybakteryjnych podchodzi się z coraz większą dozą sceptycyzmu. Jest to niestety skutkiem dość niejednolitej polityki prawnej. Obowiązek jest coraz gorzej postrzegany ze względu na średniej jakości przepisy, które stale się zmieniają. Dlatego maseczki jednorazowe na początku przeżywały prawdziwy bum sprzedażowy. teraz jednak został on ograniczony, gdyż wolno posiadać w przestrzeni publicznej jedynie te chirurgiczne. Maseczki inne typu lub np. szaliki i kominy są zabronione. Zabiegi w tym przypadku są bezpośrednio związane z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem. Jak to wygląda w praktyce? Co warto kupić aktualnie? Dowiesz się więcej w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Obecnie artykuły BHP to podstawa, tak samo jak zakup żeli antybakteryjnych oraz płynów do dezynfekcji. Wyposażenie dopasowane musi być bezpośrednio do aktualnej sytuacji związanej z COVID-19. Nie bez powodu zresztą. Maseczki ochronne są bowiem teraz obowiązkowe bardziej niż kiedykolwiek. Nie wolno nosić już żadnych przesłon alternatywnych. Prawnie dozwolone są wyłącznie maseczki jednorazowe. Ponadto sytuacja się pogarsza, a więc warto zastanowić się nad odzieniem ochronnym. W zasadzie każdy musi nosić maseczki chirurgiczne wychodząc z domu lub mieszkania. Dlaczego więc nie zabezpieczyć się skuteczniej? Co wybrać? Czy maseczki na twarz faktycznie pozwalają uniknąć zakażenia? Dowiesz się więcej w tym właśnie artykule!
Czytaj więcej » -
Obecna sytuacja na rynku sprzyja rozwojowi branży artykułów BHP. Aktualnie możemy zakupić praktycznie dowolny produkt od marek, o których nigdy nic nie słyszeliśmy. Jest to spowodowane faktem, że do niedawna faktycznie nie istniały. Powstały w celu dostarczenia konsumentowi towaru, na który jest aktualnie zapotrzebowanie. Niestety często w parze z ceną nie idzie jakość. Niezwykle popularne w ostatnim czasie są maseczki na twarz wielokrotnego użytku. Często stanowią także uzupełnienie ubioru, gdyż obowiązek noszenia ich w przestrzeniach publicznych jest już obecny od dawna. Dlatego wielu ludzi stara się dopasować kształt, kolor lub motyw na maseczce do swoich indywidualnych preferencji. Niestety wiele z tych produktów jest zdecydowanie gorsza od tradycyjnych maseczek jednokrotnego użytku. Dlaczego? Wszystkiego dowiesz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Higiena i bezpieczeństwo w miejscu pracy to bardzo istotna kwestia. W niektórych branżach natomiast jest ważniejsza niż w przypadku np. sprzedaży w hurtowniach lub warsztatach. Przykładowo gastronomia oraz kosmetologia często wymagają zastosowania np. rękawiczek, maseczek na twarz bądź czepków jednorazowych. Jeśli dwa pierwsze produkty są w miarę proste w wyborze, to ostatnia kategoria jest rzadziej spotykana, a przez to ciężko jest samodzielnie dopasować odpowiedni typ czepków ochronnych. W tym aspekcie chodzi nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale także podstawowe wyposażenie pracowników. W jaki sposób dobrać czepki jednorazowe? Czym różnią się poszczególne rodzaje? Tego dowiesz się tutaj!
Czytaj więcej » -
Odzienie ochronne w wielu pracach prowadzonych w warunkach zagrażających zdrowiu jest niezbędne. Ogólnie są to nie tylko podstawowe rękawiczki jednorazowe czy maseczka na twarz. Dlaczego? Nie są one po prostu wystarczające. Często użycie kombinezonu ochronnego jest podstawą z perspektywy bezpieczeństwa. Wszystko, co ochroni ciało przed kontaktem szkodliwą substancją, to prawdziwy fundament BHP. Nie chodzi także o nawet artykuły BHP pokroju żeli antybakteryjnych oraz płynów do dezynfekcji. Sprawdź poszczególne rodzaje kombinezonów ochronnych i przekonaj się w praktyce jaki wybrać. O tym, na co zwracać uwagę, dowiesz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Higiena w trakcie podróży nie należy do najprostszych. W szczególności, jeśli przed nami wizja szerokiej i długiej drogi, która często w parze jest z dostępem do bieżącej wody oraz środków czystości. Dlatego przed każdą większą wycieczką, czy to prywatną, czy rodzinną, warto zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły BHP. W praktyce jednymi z lepszych okazują się gaziki do dezynfekcji, jednak równie popularny w niektórych sytuacjach jest żel antybakteryjny. Co jednak wybrać? Może lepiej jest zasugerować się jednak klasycznym płynem do dezynfekcji? Może lepiej poczekać do najbliższego przystanku z toaletą? To ostatnie zdecydowanie nie! Reszty dowiesz się właśnie w tym artykule!
Czytaj więcej » -
Na to pytanie nie jest wbrew pozorom tak prosto sobie odpowiedzieć. Codziennie wykonujemy wiele czynności, które bardzo często wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Skóra jest co prawda najlepszą barierą, jaką posiada człowiek, jednak często niewystarczającą. Często ręce pokryte są drobnymi zadrapaniami, które mogą stać się przyczyną nie tylko podrażnienia wskutek kontaktu m.in. z detergentami, ale także powodem zakażenia. W przypadku wielu zawodów noszenie rękawiczek jednorazowych jest wręcz niezbędnym wymogiem. Często stanowią one nawet wymóg prawny.
Czytaj więcej » -
Najczęściej meble metalowe tego typu kojarzą się nam przede wszystkim z liniami montażowymi, zakładami produkcyjnymi, a także więk
Czytaj więcej » -
Wydawałoby się, że mydło i woda to jedyne, co jest nam potrzebne do zachowania higieny. W zasadzie jest to prawda, jednak nie do końca. Dlaczego? Zazwyczaj stanowią one wystarczające środki do tego, aby utrzymać czystość swoich rąk oraz twarzy. Nie eliminują one jednak większości bakterii oraz wirusów. Ponadto nie zawsze mamy do nich dostęp. Co wtedy? Wystarczy przygotować się na każdy wypadek i zainwestować nieco w artykuły BHP.
Czytaj więcej » -
W czasie pracy podstawą jest bezpieczeństwo. Stanowi nie tylko prawo pracownika, a także osób przebywających na terenie zakładu, ale przede wszystkim obowiązek. Ze strony pracodawcy bardzo istotne jest, aby zapewnić sobie oraz podwładnym maksymalną opiekę, a także odzież ochronną bądź meble socjalne. Wszystko musi być wykonane w pewnym niezmiennym standardzie uchwalanym przez prawo. Ramy prawne stanowią bowiem wyznacznik określający, co jeszcze trzeba zrobić, a także jakie pracodawca powinien spełnić wymogi.
Czytaj więcej » -
Obecnie w Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek na twarz w przestrzeni publicznej. Jest to efekt walki z rosnącą liczbą dobowych zachorowań na Covid-19. Niestety, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego tak istotna stała się konieczność wprowadzenia nadprogramowych środków higieny. Maseczki ochronne zapewniają bowiem podwójną funkcję. Zabezpieczają nie tylko osobę, która ma ją na twarzy, ale i rozmówcę przed cząstkami wydostającymi się w czasie oddychania lub mówienia drogą kropelkową.
Czytaj więcej » -
Czepki stanowią w zasadzie nieodłączny element kombinezonów ochronnych. W przypadku pracowników są koniecznym wyposażeniem w wielu branżach. Przykładowo w gastronomii, kosmetyce, w obiektach spożywczych, a także w przypadku aptek czy też innych placówek o przeznaczeniu farmaceutycznym. Dlaczego? Dzięki zabezpieczeniu wykonywanie codziennych obowiązków we wspomnianych sektorach działalności jest o wiele bardziej higieniczne.
Czytaj więcej » -
Podstawową różnicą jest zakres. Do czego służy mydło i woda, a do czego przydają się płyny dezynfekcyjne? W zasadzie umycie brudnych rąk płynem do dezynfekcji jest bardzo złym pomysłem. Dlatego, że żaden środek nie został do tego przystosowany. Brud nadal pozostanie na powierzchni rąk. Natomiast my otrzymamy jedynie złudne wrażenie czystości.
Czytaj więcej » -
Wydawałoby się, że decyzja jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać jedne z szerokiego spektrum rodzajów dostępnych na rynku… i gotowe. Jednak nic nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać, a w szczególności pod kątem rękawiczek jednorazowych. Są one niezbędnym elementem odzieży ochronnej dla lekarzy, tatuażystów, kosmetyczek, dentystów czy weterynarzy.
Czytaj więcej » -
Czy maseczki na twarz wpływają na nasze zdrowie w czasach pandemicznych? To pytanie, oraz wiele innych, zadajemy sobie praktycznie każdego poszczególnego dnia. W zasadzie nigdy nie ma 100% pewności, że zwykły kawałek materiału uchroni nas przed zachorowaniem. Mimo tego, tak naprawdę maseczki chirurgiczne są czymś więcej niż “lepsze to niż nic”.
Czytaj więcej »