Czy każda maseczka antybakteryjna jest warta uwagi?

Zdecydowanie nie, gdyż wykonywane są one z różnych materiałów. W ostatnim czasie bardzo popularnym produktem stały się maseczki wielokrotnego użytku, które nie są w stanie równać się z maseczkami chirurgicznymi. Spowodowane jest to faktem, że jedynie nieprzepuszczalne materiały, jak flizelina, ograniczają przedostawanie się drobnoustrojów drogą kropelkową praktycznie w 100%. Często w parze z ceną nie idzie jakość i dlatego warto mieć na uwadze, że wymyślne maseczki nie będą tak skuteczne jak prosta maseczka jednorazowa. Maseczki na twarz wielokrotnego użytku stanowią bardziej uzupełnienie ubioru niż formę odzienia ochronnego. Wielu ludzi stara się dopasować ich kształt i kolor do swoich indywidualnych preferencji bardziej niż powinny one pełnić formę zabezpieczenia przed wirusami i bakteriami.

Czy warto kupić maseczki jednorazowe typowo specjalistyczne?

W przypadku użytku codziennego absolutnie nie ma to sensu. Wiele zależy także tylko i wyłącznie od Ciebie. Dlaczego? Głównie z tego względu, że maseczka antybakteryjna powinna być dopasowana do Twoich potrzeb i budżetu. Nie trzeba za to przepłacać, gdyż nawet odzienie ochronne nie jest 100% formą ochrony. Zwykłe maseczki chirurgiczne są bardzo skuteczne i warto w tym aspekcie zaopatrzyć się również w odpowiednie rękawice jednorazowe. Droższe maski antybakteryjne bywają bardziej komfortowe, jednak lepiej jest kupować maseczki chirurgiczne i często je wymieniać, aby zachować jak najwyższe standardy higieny. Lepsze maseczki na twarz wyposażone będą w dodatkowy system filtrów. Warto przemyśleć jednak także kompleksowe w stosunku do maseczek antybakteryjnych rękawice jednorazowe.

Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych?

Najczęściej są to środki ochrony wykonane z naturalnego kauczuku. Często posiadają w tym aspekcie dodatek z lateksu lub nawet całe mogą być z niego wykonane. Rękawice jednorazowe zapewniają bezpieczeństwo rąk przed kontaktem z drobnoustrojami lub szerokim spektrum różnego typu bakterii bądź zanieczyszczeń. Często rękawice jednorazowe w najpopularniejszej formie wykorzystywane są nie tylko w zastosowaniu medycznym czy firmowym. Rękawice lateksowe dla przykładu będą wręcz idealne także w przypadku domowych porządków i np. czyszczenia z wykorzystaniem detergentów. Dostępne w sprzedaży są także modele wykonane z nitrylu, lateksu i winylu. Materiały te różnią się między sobą dość znacząco, gdyż jedne są bardziej rozciągliwe, a inne mniej. 

Czym różnią się poszczególne rękawice jednorazowe?

Rękawiczki lateksowe mają dużą rozciągliwość i są bardzo elastyczne. Minusem jest zdecydowanie to, że mogą one uczulać wielu użytkowników. Mimo tego stanowią jeden z popularniejszych wyborów. Jednak jeśli nie możesz wykorzystywać rękawiczek lateksowych, przetestuj rękawiczki winylowe. W praktyce sprawdzają się idealnie, gdyż nie trzeba martwić się o uczulenia. Inny materiał oznacza także zupełnie nowe właściwości, gdyż winyl tak jak rękawiczki nitrylowe jest mniej rozciągliwy, a to znaczy, że trzeba koniecznie kupować odpowiednie rozmiary.

Dlaczego rękawiczki nitrylowe i rękawiczki winylowe są inne?

Wszystko wynika z materiału. Większość z nich mimo wszystko jest dość uniwersalna i bardzo wytrzymała. Świetnie dopasują się do dłoni, jeśli zostaną zakupione w  odpowiednim rozmiarze. Lateksowe są rozciągliwe jednak zwykle dość cienkie, natomiast winylowe będą grube i mało rozciągliwe. Z jednej strony każda rękawiczka jednorazowa ma swoje zalety, jak i wady przez co każdy musi je dopasować pod tym kątem pod własne preferencje.