Mercator Medical

Mercator Medical

Mercator Medical to polska spółka posiadająca kilka marek w portfolio, produkująca przede wszystkim rękawiczki jednorazowe o przeznaczeniu medycznym i niemedycznym oraz związane z nimi akcesoria, materiały opatrunkowe oraz odzież jednorazową, m.in. maseczki, kombinezony i czepki.

Użytkownicy indywidualni zazwyczaj sięgają jednak po rękawice, których oferta jest tutaj bardzo różnorodna. Mercator ma bowiem w swojej ofercie klasyczne modele z lateksu, jak i stanowiące dla nich doskonałą alternatywę rękawiczki nitrylowe oraz winylowe. Ponadto jest to firma, która uznana jest za działającą odpowiedzialnie nie tylko biznesowo, ale również środowiskowo, produktowo i społecznie. Jej produkty chronią zarówno pacjenta, jak i osobę, która je nosi.

Producent dba o to, by działać w szacunku dla środowiska naturalnego. Jednocześnie angażuje się edukację społeczną, dotyczącą ochrony przed zakażeniami, która w wielu krajach na świecie nie jest jeszcze dostateczna. Na naszym rynku można dostać wszystkie produkty z portfolio producenta, zarówno te o przeznaczeniu medycznym, jak i niemedycznym.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Bestsellery

Mercator Medical jest polską spółką działającą obecnie na terenie całego świata. Jej początki sięgają 1996, kiedy to została założona w Krakowie. Przez te lata rozwinęła się tak bardzo, że obecnie oferuje rękawiczki jednorazowe w 60 krajach. Mercator posiada szeroką gamę produktów do użytku medycznego oraz niemedycznego. Wśród nich znajdują się: rękawice chirurgiczne, diagnostyczne sterylne, niesterylne, rękawice gospodarcze, robocze i ochronne, uchwyty na rękawice, materiały opatrunkowe, odzież jednorazowa oraz obłożenia pola operacyjnego. Wśród klientów indywidualnych szczególnie znane są rękawiczki jednorazowe, które znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w warunkach medycznych, ale także na co dzień w wielu gospodarstwach domowych. Mercator Medical cieszy się dużym zaufaniem ze względu na wysoką jakość produktów oraz rozbudowaną ofertę, która pozwala dobrać produkt najlepiej dopasowany do potrzeb indywidualnych. Rękawice lateksowe odznaczają się dużą elastycznością i komfortem użytkowania. Ich zaletą jest biodegradowalność. Alternatywę dla nich mogą stanowić rękawiczki nitrylowe, które nie zawierają lateksu, są zatem rekomendowane dla osób cierpiących na alergie skórne. Rękawiczki Nitrylex są jednym z flagowych produktów producenta i dostępne są w opcji sterylnej i niesterylnej. Ich zaletą jest też brak pokrycia od wewnątrz środkiem pudrującym. Rękawice winylowe również sprawdzają się w przypadkach alergii, a do tego nadają się do pracy w warunkach przemysłowych.

 

Rękawice diagnostyczne wykorzystywane w warunkach laboratoryjnych i placówkach medycznych muszą być w odpowiedni sposób nakładane z zachowaniem sterylności. Dlatego Mercator zadbał o ich odpowiednie wyeksponowanie. Oferuje praktyczne uchwyty, dzięki którym w wygodny sposób można pobrać rękawice w trakcie wykonywania prac diagnostycznych. Są to zarówno uchwyty pojedyncze, jak i przeznaczone na kilka pudełek.